Przypomnij hasło

* - pole obowiązkowe

Logowanie i Rejestracja

Facebook będzie zasilany energią wiatrową od Enel

Enel poinformował o rozpoczęciu budowy farmy wiatrowej Rattlesnake Creek, która będzie zlokalizowana w amerykańskim stanie Nebraska i której moc sięgnie 320 MW. Koszt tej inwestycji ma wynieść 430 mln dolarów. Cała farma wiatrowa Rattlesnake Creek ma produkować w skali roku 1,3 TWh energii elektrycznej. Tyle wystarczyłoby do zaspokojenia zapotrzebowania na energię około 150 tys. amerykańskich gospodarstw domowych.

Energię produkowaną przez część wiatraków wschodzących w skład farmy wiatrowej Rattlesnake Creek, o łącznej mocy 200 MW, kupi Facebook na podstawie już zawartej umowy PPA.

Generacja z farmy wiatrowej Enel ma pokryć całość zapotrzebowania na energię oddalonego o 120 km centrum serwerowego Facebooka, które powstanie w Papillion w Nebrasce. – Jesteśmy bliżej naszego celu zasilenia naszych wszystkich operacji czystą, odnawialną energią – komentuje Bobby Hollis, szef działu energetycznego w Facebook.

Facebook już od dłuższego czasu zapowiada przejście wyłącznie na zieloną energię – podobnie jak inne, największe amerykańskie firmy technologiczne. Na czele wyścigu jest Google, który zapowiada dojście – dzięki zawieranym umowom PPA – do poziomu 100 proc. energii z OZE już w tym roku.

Tylko w ubiegłym roku Google podpisało 6 nowych umów obejmujących zakup energii z OZE o łącznej mocy 842 MW, a w całym 2015 r. internetowy potentat zakupił w sumie 5,7 TWh zielonej energii.

10-05-2020

Bruksela szykuje nowy mechanizm finansowania OZE

Komisja Europejska rozpoczęła publiczne konsultacje nowego mechanizmu finansowania inwestycji w odnawialne źródła energii. Bruksela proponuje organizację wspólnych aukcji, w wyniku których kraje członkowskie będą mogły wnosić swój wkład w inwestycje realizowane w innych państwach UE. Otrzymają w zamian korzyści w postaci dodatkowej zielonej energii zaliczonej do ich krajowych celów OZE.
Więcej
09-05-2020

Gminy z województwa lubelskiego dostały dotacje na OZE

Dzięki pozyskaniu unijnych dotacji pięć gmin z województwa lubelskiego zrealizuje inwestycje w odnawialne źródła energii o wartości niemal 20 mln zł. To efekt drugiego konkursu o dofinansowanie na OZE w ramach lubelskiego RPO 2014-2021. W wyniku pierwszego naboru realizowane są już projekty o wartości 560 mln zł.
Więcej
27-12-2018

Porozumienia Branżowego na Rzecz Efektywności Energetycznej

Troska o zdrowie i bezpieczeństwo energetyczne obywateli Polski, walka o poprawę jakości środowiska naturalnego, wspólne zmagania związane z wdrażaniem ambitnej polityki klimatycznej w Polsce to cele podpisanego w dniu 22.11.2018 w Krakowie Porozumienia Branżowego na Rzecz Efektywności Energetycznej (POBE).
Więcej
10-01-2018

Pierwszy raz 100% OZE w Niemczech

Niemcy weszli w 2018 rok z rekordem generacji z OZE. 1 stycznia rano źródła odnawialne w całości zaspokajały zapotrzebowanie na energię u naszych zachodnich sąsiadów.
Więcej
05-01-2018

Pierwsze miasto na świecie z flotą autobusów wyłącznie na prąd

Shenzen, niemal 12-milionowe chińskie miasto, może pochwalić się tym, czego nie dokonały inne, nawet dużo mniejsze miasta. Udało się mu całkowicie zelektryfikować miejską komunikację autobusową.
Więcej
29-12-2017

PGE postawiło w Łodzi pierwszą stację ładowania

Na początku tego roku PGE zapowiadało, że jesienią uruchomi swoje pierwsze stacje ładowania, które staną w Łodzi. Teraz największy państwowy koncern energetyczny uruchamia pierwszą stację ładowania, która działa w Galerii Łódzkiej.
Więcej


Twoja propozycja:

* - pole obowiązkowe

1 2 3 4 5 25 26 27 28 29