Przypomnij hasło

* - pole obowiązkowe

Logowanie i Rejestracja

Centrala sygnalizacji pożaru z dodatkowymi funkcjami Wróć do listy

16-02-2012

Kategorie artykułu:

 

źródło: http://alarmy.com.pl/Wiaintelekositeo%C5%9Bci/Centrala-sygnalizacji-po%C5%BCaru-z-dodatkowymi-funkcjami-3213.html

 

Bosch wprowadził na rynek nowe moduły do centrali sygnalizacji pożaru FPA-5000. Wraz ze wzrostem potrzeb można ją rozbudowywać i dostosowywać do budynku każdej wielkości. 

 

 

 

Modułową centralę sygnalizacji pożaru FPA-5000 można w elastyczny sposób dostosowywać do wielu zastosowań. Zapewnia to szeroka gama rodzajów, obudów, modułów oraz zasilaczy. W tym roku centrala została uzupełniona o nowe moduły, jak LSN 1500 A, które pozwalają na zastosowanie pojedynczej centrali FPA5000 do zabezpieczenia obiektów o dużo większej kubaturze niż dotychczas.

Moduły są proste w montażu – wystarczy je umieścić w odpowiednim miejscu bez potrzeby podłączania szeregu przewodów. Wszystkie kable służące do komunikacji między modułami zostały zintegrowane w szynie przyłączeniowej. System można rozbudowywać nawet bez konieczności przerywania jego pracy. Poszczególne moduły można także przetestować przed skonfigurowaniem. Istnieje też opcja wymiany pojedynczych czujek bez konieczności przeprogramowywania całego systemu, a już zainstalowane konwencjonalne czujki można podłączyć za pośrednictwem modułów interfejsu. Instalacja modułu funkcjonalnego wymaga jedynie umieszczenia go w szynie przyłączeniowej, następnie moduł jest już wykrywany automatycznie.

System działa nawet w przypadku zwarcia lub przerwania. Zapewnia to konfiguracja pętli zapasowej, rezerwowe kontrolery centrali oraz ciągłe autotesty. Urządzenie jest ponadto wyposażone w funkcję automatycznego wykrywania awarii uziemienia oraz funkcję automatycznej diagnostyki podczas instalacji i obsługi. Moduły są zabezpieczone plastikowymi obudowami przeznaczonymi do działania w nieprzyjaznym środowisku pracy. Z tego samego zestawu modułów i typów obudów można utworzyć system dowolnej wielkości. Wszystkie części mogą służyć zarówno do wymiany już zainstalowanych urządzeń, jak i do rozszerzenia systemu. Jeden system jest w stanie obsłużyć do 46 modułów i 4096 urządzeń przyłączonych do maksymalnie 32 analogowych adresowalnych pętli.

Przejrzysty interfejs użytkownika z dużym wyświetlaczem LCD z ekranem dotykowym powoduje, że obsługa systemu jest intuicyjna. Wszystkie wskaźniki i przyciski znajdują się bezpośrednio na każdym module, co stanowi dodatkowe ułatwienie.

Grupa Bosch jest wiodącym w świecie producentem techniki motoryzacyjnej i przemysłowej, dóbr użytkowych oraz technicznego wyposażenia budynków. Obroty przedsiębiorstwa, zatrudniającego 272 tys. pracowników, wyniosły w 2007 roku 46,1 mld euro. Założony w 1886 roku w Stuttgarcie przez Roberta Boscha (1861-1942) „Warsztat mechaniki precyzyjnej i elektrotechniki” to dziś wielki koncern reprezentowany przez spółkę Robert Bosch GmbH oraz około 300 spółek zależnych i regionalnych w ponad 50 krajach świata. Organizacja skupia ponadto ośrodki badawczo-rozwojowe i fabryki oraz dysponuje sprawnie funkcjonującą siecią dystrybucyjną. Aby utrzymać wiodącą pozycję technologiczną na rynku, Bosch przeznacza co roku ponad 3 miliardy euro na działalność badawczo-rozwojową, a w samym tylko 2007 roku przedsiębiorstwo zgłosiło do patentu ponad 3 tys. innowacji.

Społeczno-prawna struktura grupy Bosch zapewnia jej finansową niezależność i rynkową samodzielność. Umożliwia to przedsiębiorstwu inwestowanie w znaczące projekty, które zagwarantują mu przyszłość, a jednocześnie pozwala spełniać misję społeczną zgodną z przekonaniami założyciela firmy. 92% udziałów w spółce Robert Bosch GmbH należy do Fundacji im. Roberta Boscha. Funkcje rynkowe udziałowca wypełnia instytucja powiernicza Bosch Industrietreuhand KG.

Działalność grupy Bosch w Polsce obejmuje sprzedaż części samochodowych i urządzeń diagnostycznych, sprzętu car multimedia Blaupunkt, elektronarzędzi Bosch, Skil i Dremel, urządzeń grzewczych oferowanych pod markami Junkers i Buderus, systemów zabezpieczeń i sprzętu z zakresu napędów i sterowań (Bosch-Rexroth). Ponadto w Polsce odbywa się produkcja systemów hamulcowych Bosch (w Mirkowie koło Wrocławia), a także sprzedaż i produkcja (w Łodzi) sprzętu AGD w ramach spółki Bosch-Siemens Sprzęt Gospodarstwa Domowego (udział Boscha 50%).

Więcej informacji: www.bosch.com, www.bosch.pl