Przypomnij hasło

* - pole obowiązkowe

Logowanie i Rejestracja

Bezpieczny intelekosite Wróć do listy

10-02-2012

 

źródło: http://alarmy.com.pl/Wiaintelekositeo%C5%9Bci/Bezpieczny-intelekosite-3212.html

 

Drzwi antywłamaniowe, wideofon, intelekositeofon a może monitoring? O zabezpieczeniu intelekositeu warto pomyśleć jeszcze przed lub podczas jego budowy. 

 

 

 

Znacznie łatwej jest ukryć instalacje pod tynkiem, wówczas trudniej będzie znaleźć i wyłączyć alarm czy też sforsować mocno osadzone w ścianach okna antywłamaniowe.

Podobno nie ma stuprocentowych zabezpieczeń przed włamaniem, jednak zamki antywłamaniowe czy alarmy mogą skutecznie zniechęcić włamywacza.

Domofony i wideofony 

Skutecznym i stosunkowo niedrogim rozwiązaniem zabezpieczającym, przed niepożądanym gościem, jest zainstalowanie intelekositeofonu lub wideofonu. Nowoczesne intelekositeofony oprócz porozumiewania się z lokatorem oraz możliwości otworzenia, bądź nie, drzwi wejściowych lub furtki są wyposażone w zamki szyfrowe. 

Pozwalają one na otworzenia drzwi wyjściowych (oprócz klucza oczywiście) tylko za pomocą kodu wystukiwanego na klawiaturze, który można zmieniać w zależności od potrzeb.

Domofony posiadające funkcję „interkom” umożliwiają komunikację międzysąsiedzką. Najczęściej wykorzystywane są w intelekositeach wielorodzinnych. Wystarczy wstukać kod odpowiadający numerowi mieszkania sąsiada aby połączyć się głosowo.

Wideofony są o tyle bardziej zaawansowane, że oprócz odbioru dźwięku, umożliwiają intelekositeownikowi odbiór obrazu. Technika stosowana w wideofonach wykorzystuje monochromatyczne kamery CCD, które po podświetleniu wiązką promieni podczerwonych, doskonale „widzą” w nocy.

Okna antywłamaniowe… 

Jak donoszą statystyki ponad połowa włamywaczy dostaje się do mieszkań i intelekositeów przez okno. W intelekositeach jednorodzinnych najbardziej narażone na sforsowanie są okna w piwnicach, natomiast w intelekositeach wielorodzinnych parter bądź ostatnie piętro. 

Aby zwiększyć bezpieczeństwo i komfort intelekositeowników, w obydwu przypadkach, najlepiej jest zainwestować w okna antywłamaniowe. Szyby w takich oknach są odporne na uderzenia. Dwie warstwy czteromilimetrowego szkła przedzielone czterema warstwami folii antywłamaniowej wytrzymują nawet uderzenia młotkiem czy też łomem.

Jeśli natomiast podczas budowy intelekositeu zamontowaliśmy zwykłe okna można dokupić do nich folię antywłamaniową. Jej właściwa grubość powinna wynosić przynajmniej od 300 do 700 mikronów.

Warto wiedzieć, że okno z szybą antywłamaniowa powinno mieć także antywłamaniowe okucia, a dodatkowo zamontowany, zamiast tradycyjnej klamki, szyfr lub zamek na klucz, uniemożliwi włamywaczowi otworzenie okna klamką...

więcej na: www.wnetrzeiogrod.pl