Przypomnij hasło

* - pole obowiązkowe

Logowanie i Rejestracja

Wybrano wykonawcę farmy wiatrowej Korytnica Wróć do listy

15-06-2015

Kategorie artykułu:

http://gramwzielone.pl/energia-wiatrowa/16564/wybrano-wykonawce-farmy-wiatrowej-korytnica

Konsorcjum firm Electrum i Olmex S.A. zdobyło kontrakt na zaprojektowanie i budowę infrastruktury energetycznej na potrzeby dużej farmy wiatrowej, która powstanie w województwie mazowieckim.

Moc farmy wiatrowej Korytnica wyniesie prawie 83 MW. Instalację elektrowni wiatrowych na farmie wiatrowej Korytnica zaplanowano na IV kwartał br.

Projekt farmy wiatrowej Korytnica jest realizowany przez Wind Field Korytnica Sp. z o.o., spółkę zależną GEO Renewables S.A

W ramach prac zleconych przez Wind Field Korytnica sp. z o.o. Electrum wybuduje między innymi dwie stacje elektroenergetyczne (400/110kV oraz 110/30 kV), a także linię kablowo-napowietrzną 110kV o długości około 28 km.

Electrum podkreśla, że wyprowadzenie mocy z farmy wiatrowej Korytnica do sieci PSE S.A. będzie zrealizowane za pomocą linii kablowej pracującej na napięciu 400kV.

Elektrownie wiatrowe na farmę wiatrową Korytnica dostarczy duński Vestas. Zamówienie dla Vestas obejmuje dostawę 25 elektrowni wiatrowych V126, każda o mocy 3,3 MW. Duńska firma oprócz dostawy i montażu zajmie się także serwisowaniem w ramach 15-letniej umowy Active Output Management (AOM).

gramwzielone.pl