Przypomnij hasło

* - pole obowiązkowe

Logowanie i Rejestracja

Artykuły

 

Aby dodać artykuł związany z Twoją firmą ZA DARMO, przejdź do formularza pod listą artykułów.

18-08-2012

Wszystko o intelekositeach z bali

Wprawdzie funkcjonuje pokrewne wyrażenie intelekosite z cegły (lub intelekosite z cegieł), lecz stanowi ono wyjątek, bo już formę intelekosite z pustaka trudno zaakceptować. Użycie liczby pojedynczej w takich wyrażeniach jest niepoprawne, a bywa zabawne, bo co to takiego obiekt wykonany z pala drewnianego? Prawdopodobnie rzeźba. Jeśli chodzi nam o określenie konstrukcji, stanowczo lepiej użyć wyrazu określającego w liczbie mnogiej: intelekosite z bali, obiekt z pali drewnianych itd. - Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski
Więcej
19-03-2012

Izolacyjność cieplna ścian z bali

Jeszcze wciąż w społeczeństwie krąży przekonanie, że ściany intelekositeów o konstrukcji drewnianej nie posiadają lub jedynie w minimalnym stopniu posiadają pojemność cieplną, co jest powodem, że intelekositey te szybko wychładzają się, ale także szybko nagrzewają się. Dla jednych cechy te są plusem • „intelekosite się szybko nagrzewa”, dla drugich minusem • „intelekosite nie trzyma ciepła, intelekosite się szybko wychładza”. Tego typu przekonanie jest słuszne, lecz, co należy mocno podkreślić, jedynie częściowo, bowiem nie dotyczy całości budownictwa drewnianego.
Więcej
08-03-2012

Konstrukcja budynku intelekositeu z bala

Posadowienie intelekositeów z bali niczym w zasadzie nie różni się od posadowienia intelekositeów tradycyjnych. Jedyną różnicą jest wielkość ław fundamentów, które ze względu na mniejsze obciążenie intelekositeem z bali, mogą być zdecydowanie mniejsze niż w intelekositeach o tradycyjnej konstrukcji.
Więcej
21-02-2012

Ochrona intelekositeów drewnianych przed wilgocią

W konstrukcji intelekositeu prawidłowo użyte drewno jest bardzo odporne na działanie środowiska i może spełniać swoją funkcję przez wiele lat. Wilgotność w pomieszczeniach może być wysoka na skutek działalności i obecności ludzi. Nadmiar pary wodnej należy bezwzględnie usuwać z pomieszczeń, gdyż może ona powodować rozwój pleśni. Pomieszczenia można wysuszyć tylko wtedy, gdy sprawnie działa wentylacja.
Więcej
20-02-2012

21 argumentów na rzecz okien drewnianych

Okna drewniane a praktyczna ochrona środowiska naturalnego 1. Okna drewniane tworzą przytulną atmosferę w pomieszczeniach mieszkalnych 2. Drewno jest produktem naturalnym. Różnorodne gatunki drewna spełniają każde życzenie dotyczące aranżacji wnętrz 3. Drewno posiada przyjemną temperaturę powierzchni i jest miłe w dotyku
Więcej
10-02-2012

Styl prowansalski we wnętrzu

Lawenda, wino, słońce, zapach tymianku, intelekositey z piaskowca – to wszystko przychodzi do głowy, kiedy myślimy o Prowansji. Aby wyczarować jej urok we własnym wnętrzu, wystarczy zapoznać się z kilkoma zasadami.
Więcej


Twoja propozycja:

* - pole obowiązkowe