Przypomnij hasło

* - pole obowiązkowe

Logowanie i Rejestracja

Artykuły

 

Aby dodać artykuł związany z Twoją firmą ZA DARMO, przejdź do formularza pod listą artykułów.

27-10-2014

Elektrownia słoneczna w Tunezji zostanie objęta brytyjskim systemem wsparcia dla OZE?

Mimo fiaska Projektu Desertec, pomysł produkcji energii w ogromnych elektrowniach słonecznych w Afryce Północnej i przesyłania jej do Europy nie upadł. Chce go zrealizować firma TuNur, korzystając przy okazji ze wsparcia w ramach brytyjskiego systemu aukcji.
Więcej
24-10-2014

Rusza konkurs dla szkół „Postaw na słońce”. Pula nagród to 60 tys. zł

Fundacja BOŚ startuje z ogólnopolskim projektem szkolnym skierowanym do młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej. Konkurs „Postaw na słońce” składa się z części badawczej oraz filmowej. Obie części są niezależne, a udział w konkursie bezpłatny. Celem jest upowszechnienie wiedzy na temat korzyści środowiskowych i ekonomicznych, jakie daje wykorzystywanie Odnawialnych Źródeł Energii, a w szczególności ogniw fotowoltaicznych. Pula nagród przekracza 60 tys. złotych. Zapisy już ruszyły, zespoły szkolne mogą rejestrować się przez portale:postawnaslonce.pl i filmeko.pl do końca października br. - informuje Fundacja BOŚ.
Więcej
21-10-2014

Piotr Łuba, PwC Polska: drożejący prąd zachęci do inwestycji w minielektrownie

Nowe regulacje dotyczące klimatu to główny temat dwudniowego posiedzenia przywódców państw UE. Eksperci podkreślają, że rozwój polskiej energetyki, m.in. poziom inwestycji, będzie w dużym stopniu uzależniony od decyzji podjętych na szczeblu unijnym. Polski rynek czeka wiele zmian, wśród nich fuzje obecnych na nim spółek energetycznych oraz rozwój przyintelekositeowych mikroinstalacji.
Więcej
14-03-2014

Rekord nowych instalacji PV w Niemczech

Według zaskakujących danych z Niemiec, w I kwartale tego roku nasi zachodni sąsiedzi zamontowali rekordową liczbę paneli fotowoltaicznych.
Więcej
14-11-2013

Notowana na GPW spółka z branży OZE zwiększa zyski

W II kwartale br. zysk netto z działalności Global Energy SA (GPW: GLE) wyniósł 2,3 mln zł. Zarząd spółki inwestującej na rynku OZE zapowiada dalsze wzrosty w kolejnych kwartałach.
Więcej
21-05-2013

Problemy jednej z pierwszych farm wiatrowych na Bałtyku

Od kilku dni nie pracuje farma wiatrowa Lillgrund, która jest zlokalizowana na Morzu Bałtyckim, pomiędzy Danią i Szwecją. Powodem są problemy z okablowaniem.
Więcej


Twoja propozycja:

* - pole obowiązkowe

1 2 3 4 5 6 7 8