Przypomnij hasło

* - pole obowiązkowe

Logowanie i Rejestracja

Aktualności

 

Aby dodać aktualność związaną z Twoją firmą ZA DARMO, przejdź do formularza pod listą aktualności.

 

01-09-2017

IKEA wprowadziła sprzedaż domowych instalacji PV do swoich sklepów

Ikea wprowadziła do sklepów instalacje fotowoltaiczne. Eksperci sieci oszacują zyski i koszty związane z tym zakupem, zamontują instalację w domu i pomogą w podłączeniu jej do sieci elektrycznej. Skorzystanie z oferty „Ikea. Energia słoneczna dla domu” może przynieść znaczące oszczędności. W ciągu 25 lat użytkowania instalacji rachunki za prąd można obniżyć w sumie z 61 tys. nawet do 24 tys. zł – szacują przedstawiciele szwedzkiej firmy.
Więcej
20-07-2017

Więcej dotacji na mikroinstalacje na Dolnym Śląsku

W maju br. Urząd Marszałkowski woj. dolnośląskiego rozstrzygnął konkurs w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego, z którego unijne dotacje zostaną przeznaczone na montaż mikroinstalacji OZE. Pierwotnie wybrano tylko jednego beneficjenta, jednak teraz dołączyli do niego dwaj kolejni.
Więcej
14-06-2017

W Bobrownikach powstanie duża instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie podpisał kolejną umowę na dofinansowanie instalacji fotowoltaicznej. Tym razem chodzi o projekt, który przewiduje również wykorzystanie magazynu energii.
Więcej
16-05-2017

Rosnący potencjał fotowoltaiki w USA

W 2016 r. fotowoltaika była w Stanach Zjednoczonych najważniejszym źródłem energii pod względem zainstalowanego potencjału. Amerykańska firma konsultingowa GTM Research wylicza, że w ubiegłym roku Amerykanie uruchomili elektrownie fotowoltaiczne o rekordowej mocy aż 14,625 GW. To niemal dwa razy tyle, ile zamontowano w USA w roku 2015, w którym zainstalowano 7,49 GW.
Więcej
04-05-2017

Moc elektrowni fotowoltaicznych w Polsce przekroczyła 190 MW

Polskie Towarzystwo Fotowoltaiki (PTPV) podało, że na koniec 2016 r. w naszym kraju było zainstalowanych ponad 17,5 tys. systemów fotowoltaicznych o łącznej mocy 192,82 MW. Coraz większy udział w zainstalowanym w Polsce potencjale elektrowni fotowoltaicznych mają również mikroinstalacje.
Więcej
02-01-2017

Rekord sprawności ogniwa wykonanego z płytek krzemowych

Koreański potentat w produkcji ogniw i modułów fotowoltaicznych Hanwha Q Cells poinformował o osiągnięciu rekordowej sprawności ogniwa wyprodukowanego z płytek wykonanych ze stopionego krzemu. Ta metoda daje szansę na istotne ograniczenie kosztów produkcji w porównaniu do tradycyjnego sposobu wytwarzania płytek (wafli) krzemowych.
Więcej


Twoja propozycja:

* - pole obowiązkowe

1 2 3